Sizi Arayalım

S.S.S

İnşaat hangi müteahhit firma tarafından yapılmaktadır?

İnşaat, VİZYON GRUP LTD. ŞTİ. Firması tarafından yapılmaktadır.

Ankara / Yenikent bölgesinde birçok konut projesine imza atan Vizyon Grup İnşaat, 1997 yılında Mehmet Çabuk tarafından kurulmuş, 2003 yılında Ömer Faruk Çabuk başkanlığında Vizyon Grup Ltd. Şti. olarak kendi sektörlerinde hızlı ama istikrarlı bir biçimde genişleyerek büyümüştür.Detaylı bilgi için www.vizyongrup.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İnşaat ne zaman başlayacak; teslim tarihleri ne zaman?

1 Haziran 2014 tarihi itibari ile resmi proje çalışmaları başlamış olup, örnek dairelerimiz ve satış ofisimiz hizmete sunulmuştur. 14 Ekim 2015 tarihi itibarı ile şantiye sürecine başlanmıştır. En geç 2018 Eylül ayında teslim edilecektir. Fakat daha erken bitirilmesi planlanmaktadır.

Proje kaç m2 alan üzerine kuruludur ?

Projemizin arsa alanı 17.332 m2 olup, bu alanın yalnızca 4.033 m2’si konutlar için kullanılacak. Bu durumda 13.298 m2’lik ferah bir alan, yeşil alan, otopark ve sosyal tesis olarak değerlendirilecektir.   Mevcut arsanın yaklaşık %80’i peyzaja yani mavi ve yeşile ayrılmıştır.

Binaların yapım sistemi nedir?

Bloklar ve sosyal tesisler konvansiyonel kalıp betonarme sistem ile inşa edilmektedir.

Cam Balkon Kapatma sistemi yapılacak mı ?

1.Projemizde cam balkon kapatma sistemi VİZYON GRUP tarafından yapılmayacaktır.

2.Daire sahiplerimiz istekleri doğrultusunda, iskan sonrasında Cam Balkon Kapatma Sistemini kendileri yaptırabileceklerdir.

Örnek dairedeki hangi ürünler (ankastre/dolap vs.) teslimatta verilecek ?

Her daire için vestiyer, banyo ve mutfak dolapları, mutfakta bulunan ankastre fırın, davlumbaz ve ocak; 4+1 daireler için de kilere ait dolaplar konutlarınızda hazır olarak sizlere teslim edilecektir. 

Kiler mevcut mu ?

4+1 dairelerimizde, içerisinde kullanışlı bir dolap ve çamaşır /  kurutma makinesi tesisatının da bulunacağı kiler olacaktır.

Hangi kapasitede ve kaç adet asansör olacak ?

A ve B Bloklarda 2'şer adet, C ve D Bloklarda 3'er adet asansör olacaktır.

Isınma sistemi nasıl olacak?

Konutlarımızda doğalgazlı merkezi sistem ve radyatörlü ısıtma sistemi kullanılacaktır. Kalorimetre ölçüm cihazları ile her konutun kullandığı ısı bağımsız olarak ölçülerek tüketimlerine ve yönetmeliklere göre ödemeleri paylaştırılacaktır. Ayrıca tüm binalarımızda TSE ve Avrupa standartlarına uygun ısı yalıtımı bulunmaktadır.

 

Güvenlik nasıl sağlanacak ?

Evinizin, kendinizin ve en önemlisi çocuklarınızın sürekli güvende olduğunu bilmenin huzurunu RESİTAL YENİKENT’te sizler için en ince ayrıntısına kadar düşündük. Açık-kapalı tüm alanlar ve bina giriş-çıkışları güvenlik kameralarıyla 7/24 takip edilecek, aşamalı güvenlik sistemleriyle maksimum kontrol sağlanacaktır. Bunun yanı sıra özel güvenlik personeli 7/24 devriye ekipler halinde site güvenliğini sağlayacaktır.

Engelliler için özel çevre düzenlemesi var mı ?

Projemizde engelliler için güvenli ve kolay ulaşılabilirlik temelinde gerekli olan özel çevre düzenlemeleri yapılmaktadır.

Jeneratör sistemi mevcut mu ?

Projemizde; elektrik kesintilerinde tüm ortak alanlarda %100 enerji temin edecek “%100 beslemeli tam güç jeneratör” bulunacaktır. Yani RESİTAL YENİKENT; elektrik kesintilerinden etkilenmeyecek, ışıltısı hiç kaybolmayacaktır.

Yangın sistemi var mı ?

Projemizde yürüklükteki yangın yönetmeliklerin öngördüğü tüm sistemler bulunmaktadır. Tüm konut bloklarımızda katlarda yangın dolapları bulunacaktır.

Bloklarda su deposu olacak mı ?

Site için; içme suyu ve yangın deposu olarak planlanmış tüm blokları besleyecek kapasitede merkezi su deposu bulunacaktır. Modüler galvaniz su deposu kullanılacaktır.

Otopark Sayısı Nedir ?

A ve B Blok için her daireye ait 1 adet otopark tahsis edilecektir. C ve D Bloklar için ise site içinde ve dışında otopark alanı ayrılmıştır. Toplam otopark sayısı ise 237 olacaktır.

Spor alanları nelerdir ?

RESİTAL YENİKENT’te kendinizi zinde hissetmeniz için çok amaçlı 1 adet spor sahası,  açık hava fitness alanı ve paten pisti bulanacak.

Sosyal Alanlar Neler ?

17.332 metrekarelik arsamızın 13.298 metrekaresi peyzaj alanlarına yani mavi ve yeşile ayrılmıştır. RESİTAL YENİKENT; Yenikent’teki konut projeleri arasında ilk kez hayata geçirilecek sosyal donatıları ile de dikkat çekmektedir. Bunlardan bazıları şöyledir: 

- Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp, doğayla iç içe vakit geçirebileceğiniz kamelyalar,,

- Daire manzaralarınızı güzelleştirecek ve etrafında yürüyüş yapabileceğiniz süs havuzu,

- Kendinizi zinde hissedebilmeniz için düşünülen açık hava fitness alanı,

- Gençlerin; basketbol, futbol ve voleybol gibi sporun farklı dallarında hobilerini geliştirebilecekleri çok amaçlı spor sahası ve paten pisti,

- Çocuklarınızın yaşıtları ile sosyalleşip, oyunlar oynayıp, eğleneceği Çocuk Parkı,

Ses yalıtımı nasıl sağlanacak ?

Parkeler altında köpük şilte uygulaması yapılacaktır. Daireler arası ortak duvarlarda ses yalıtımı için ses odacıklı bims kullanılacaktır. Sıhhi tesisat borulamasında su hızları düşük seçilerek çaplandırılmış ve pis su tesisatında daire içlerinde kalan kısımda sessiz PVC borular ve kat istasyonlarında balans vanaları kullanarak tesisattaki ses sorunları azalması sağlanmıştır.

 

Hangi özelikte hidroforlar kullanılacak ?

Merkezi su deposundan bloklara ve konutlara kullanım suyunu iletecek, gerekli debi ve basınç değeri ihtiyacına göre hidroforlar kullanılacaktır .

Proje nerede bulunmaktadır?

Ankara Yenikent Mustafa Kemal Mahallesinde, konum itibari ile Yenikent Bölgemizin hemen girişinde ve en yoğun kullanılan Cumhuriyet Bulvarı ile İnönü Caddesinin kesiştiği köşe başında, aynı zamanda çift yönlü D140 karayolunun (Ayaş Yolu) hemen paralelinde bulunmaktadır.

Projenin lokasyon avantajları neler ?

Yapılan son imar çalışmalarında yaklaşık 450.000 nüfusu barındıracak olan Yenikent’te yer alan projemiz, çok sayıda personel istihdam eden Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, Hasan Şahan Kışlası, ASO Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesi, TAI ve Akıncılar Hava Üssü’ne yakınlığı, aynı zamanda projemize sadece 15 km uzaklıkta yeni kurulacak olan Türkiye’nin en büyük maden fabrikasında istihdam edilecek yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi olmuştur.

Bununla birlikte, size sadece 10 dk. mesafede bulunan Harikalar Diyarı ve Göksu Parkı’nda huzurlu ve neşeli anlar yaşarken, bölgenin en büyük alışveriş merkezi olan Optimum’da gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz. Ayaş ve Beypazarı’na da kolay ulaşım imkanı olan Yenikent, temiz havası, mesire ve piknik alanlarına olan yakınlığı ile dilediğinizde huzur dolu anlara ulaşmanızı mümkün kılacak.. Şehrin gürültüsünden kaçmak da kalabalığına karışmak da artık sizin için çok kolay olacak!..

 

Tapu süreci nasıl ilerlemektedir ?

Sözleşmede belirtilen ödeme koşulları yerine getirildiğinde tapunuz hemen teslim edilmektedir.

Ödeme koşulları nasıl ?

Ödemeler;

- Tamamı nakit,
- Satış bedelinin %50 si nakit, kalan kısmı inşaat %75 aşamaya geldiğinde konut kredisi kullanılarak,
- %50 si nakit, kalan kısmı proje kredisi kullanılarak,
- %50 si nakit ve kalan kısmı inşaat %75 aşamasına gelene kadar kişiye özel esnek ödeme planlarıyla, yapılabilecektir.

Sözleşme anında hangi belgeler gerekli ?

Sadece nüfus cüzdanınız yeterlidir.